Jaki portfel męski na podróż wybrać?

25 października 2017

O damskich torebkach znamy wiele różnych dowcipów. Jednak również mężczyźni noszą ze sobą wiele różnych przedmiotów i jak się okazuje często upychają te przedmioty po kieszeniach. Karty, gotówka, dokumenty, klucze, wizytówki. Jak więc znaleźć odpowiedni portfel, w którym będzie można wygodnie trzymać te wszystkie przedmioty. 

Klasyczna propozycja 

Panowie najchętniej będą sięgać po klasyczne portfele, które są składane pojedynczo albo podwójnie, najczęściej są to rozwiązania ze skóry albo też ekoskóra. Nie zawsze mają zapięcie, czasami wykończone są napą albo rzepem. Mają zaletę taką, że jest tam miejsce na to wszystko, jednocześnie spokojnie zmieści się taki portfel w tylnej kieszeni spodni, albo też w wewnętrznej kieszeni marynarki. Minusem będzie to, że będą się one mocno wypychać, jeśli włożymy tam różnych rzeczy bardzo wiele okaże się, że rozmiary portfela będą znacząco rosły. Zacznie się on poszerzać i może się okazać, że praktycznie będzie nam pękał w szwach. Jeśli kupujemy taki klasyczny portfel będzie trzeba zwracać uwagę na to jak jest wykonany, jaki gatunek ma materiał, który był brany do produkcji. Najlepsza opcja to zawsze zszyta dobrze skóra, która posiada odpowiednie zewnętrzne zapięcie. 

Portfel skórzany

foto: https://e-mcklein.pl/product-pol-1627-Duzy-elegancki-portfel-skorzany-meski-PPM4-kolor-czarny.html

Portfele męskie sportowe

Jeśli mężczyzna chętnie spędza czas aktywnie to pewnie nie będzie chciał się decydować na rozwiązania, które charakteryzują się klasyką. Raczej taka osoba będzie wolała zdecydować się na propozycję tekstylną zapinaną na rzep. Taki portfel będzie można również połączyć z łańcuszkiem, gdy chcemy nosić go w kieszeniach. Oczywiście powinno tam być miejsce na przechowywanie różnorakich drobiazgów, które warto mieć pod ręką. 

Eleganckie i z klasą

Dla mężczyzn, którzy muszą codziennie chodzić w garniturze wybranie odpowiedniego portfela może być problemem. Nie będzie się bowiem sprawdzał ani portfel klasyczny ani taki sportowy. Tutaj trzeba będzie myśleć o rozwiązaniu, które będzie wykonane ze skóry naturalnej, ale jednocześnie portfel taki będzie się charakteryzował tym, że będzie bardzo płaski. Dzięki temu po włożeniu do kieszeni nie będzie się wyróżniał niepotrzebnie. Na rynku znajdziemy obecnie portfele, które są podobne do portmonetki, etui na klucze. W środku będzie kieszonka na monety, miejsca na karty czy wizytówki. Pojawiają się także propozycje, które pod kątem rozmiarów będą duże, także te bardzo eleganckie. Dzielić się mogą na dwie albo trzy części, gdzie zmieszczą się karty, dokumenty, banknoty. Taki portfel mimo, że będzie w jakieś mierze ograniczony wykonuje się go tak, by był również odpowiednio praktyczny.

Wiktor Kruk

Szef pensjonatu przyjmującego rok rocznie ponad 5 tys zagranicznych kuracjuszy - Mazury