Turystyka medyczna w Polsce.

18 grudnia 2015

Poza granicami naszego kraju przebywa około dwóch milionów naszych rodaków. Zdecydowana większość wybiera jako kraj docelowy Wielką Brytanie lub Niemcy. Większość czasu spędzają oczywiście tam, jednak w okresie wakacji czy na święta wracają w rodzinne strony do bliskich i znajomych. W tym czasie bardzo chętnie decydują się na korzystanie z usług medycznych, oferowanych przez polskich lekarzy. Swoją opinię na ich temat i poziomu wykonanego zabiegu przekazują później do do znajomych poza granicami kraju, tworząc renomę i odpowiednią reklamę dla rodzimych specjalistów z zakresu medycyny. W ten sposób z roku na rok przyjeżdża do nas coraz większa liczba osób, które chcą skorzystać nie tylko z wypoczynku w naszym kraju, ale również z usług medycznych świadczonych w klinikach i gabinetach lekarskich.

Polska staje się powoli liderem w turystyce medycznej wśród krajów europejskich, a zawdzięczamy to doświadczeniu i fachowości lekarzy oraz dużo niższym cenom jakie obowiązują w naszych klinikach na poszczególne zabiegi. Polskie placówki medyczne i kliniki, jakie coraz mocniej promują się na terenie krajów Unii Europejskiej, posiadają przede wszystkim wysokiej klasy sprzęt medyczny i wysoce wykwalifikowaną obsługę, władającą językami obcymi, dzięki czemu pacjenci zagraniczni nie mają problemów z komunikacją. Dzięki temu coraz więcej Niemców, Anglików, Szwedów czy Norwegów odwiedza nasz kraj i chce skorzystać z pomocy medycznej oferowanej w naszych szpitalach czy uzdrowiskach.

Najbardziej popularne są zabiegi związane ze stomatologią, chirurgią plastyczna, kardiochirurgią, okulistyką oraz ortopedią. Bardzo często korzystają z możliwości laserowej korekcji oczu, co eliminuje konieczność noszenia okularów, ciężko zatem się dziwić, że tego typu operacje zawsze znajdą chętnych. Tym bardziej, że nasi specjaliści mają znakomitą opinię wśród lekarzy w całej Europie. Odnośnie kosztów takich zabiegów, są nieporównywalnie niższe niż w pozostałych krajach europejskich. Ceny wahają się np. w Anglii od 5000 do 10000 zł za operację na jednym oku, natomiast w Polsce wynoszą około 4000 za ten sam zabieg, zatem nikogo nie powinno dziwić rosnąca popularność polskich placówek medycznych wśród zagranicznych pacjentów.

Wiktor Kruk

Szef pensjonatu przyjmującego rok rocznie ponad 5 tys zagranicznych kuracjuszy - Mazury