Co Polska oferuje turystom medycznym?

21 grudnia 2015

Najnowsze dane mówią o tym, że w chwili obecnej poza granicami naszego kraju mogą pracować nawet dwa miliony Polaków. Zdecydowana większość wyjeżdża do Niemiec i Wielkiej Brytanii, silne grupy naszych rodaków znajdują się jednak również w innych państwach Unii Europejskiej. Owszem, są to osoby, które większość czasu spędzają poza Polską, raz na jakiś czas pojawiają się jednak w naszym kraju między innymi po to, aby skorzystać z oferowanych w Polsce prywatnych usług medycznych. Te ostatnie nie bez przyczyny cieszą się ogromną popularnością, stoją bowiem na wyjątkowo wysokim poziomie. Okazuje się zresztą, że z roku na rok rośnie również liczba obywateli innych państw, którzy przybywają do Polski w tym właśnie celu.

Prym wiodą Brytyjczycy, jednak o prywatnych usługach medycznych możemy mówić jako o branży rozwijającej się prężnie na terenie całej Unii Europejskiej. Polska powinna być tym w szczególny sposób zainteresowana, coraz częściej mówi się o niej bowiem jako o jednym z liderów rynku, jeśli w grę wchodzi ta jego gałąź. Szukając przyczyn takiego stanu rzeczy nie można nie zwrócić uwagi na to, że kadra znajdująca zatrudnienie w polskich klinikach jest znakomicie wykwalifikowana, a to zawsze stanowi gwarancję usług stojących na bardzo wysokim poziomie. Nie można zapominać i o tym, że gości z Europy Zachodniej przekonuje argument cenowy, koszty usług medycznych wykonywanych w naszym kraju potrafią być bowiem nawet kilka razy niższe niż tych, które wykonuje się na zachodzie kontynentu.

Oczywiście, nie wszystkie propozycje spotykają się z jednakowym zainteresowaniem. Za najbardziej popularne uchodzą w ostatnich latach zabiegi stomatologiczne oraz okulistyczne, a także chirurgia plastyczna i kardiochirurgia. Coraz większa grupa pacjentów decyduje się też na złożenie wizyty w Polsce po to, a by poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku, co często pozwala na uwolnienie się od konieczności noszenia okularów i soczewek. Jeśli wspomniane zabiegi są wykonane prawidłowo, rośnie jakość życia pacjentów, ci ostatni godzą się więc na ponoszenie pewnych kosztów, aby zrealizować ten cel.

Wiktor Kruk

Szef pensjonatu przyjmującego rok rocznie ponad 5 tys zagranicznych kuracjuszy - Mazury