Gałęzie turystyki medycznej w Polsce

11 grudnia 2015

Chirurgia plastyczna to ważna gałąź turystyki medycznej ciesząca się szczególnie dużym powodzeniem w odniesieniu do obywateli Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Niemiec. Już od dawna właśnie te nacje dominują w klinikach i wiele wskazuje na to, że tendencja ta będzie się utrzymywać. Lekarze przyznają, że największą popularnością cieszą się współcześnie te zabiegi, które pozwalają na zmniejszanie i powiększanie piersi. Trudno się temu dziwić, jeśli ten sam zabieg kosztuje w Wielkiej Brytanii równowartość 20 tysięcy złotych, w Polsce zaś można go wykonać płacąc zaledwie osiem tysięcy. Lista popularnych zabiegów obejmuje także liposukcję, korekcję uszu, nosa oraz powiek, a także lifting twarzy.

Ta pierwsza może być wykonana nawet za 2 tysiące wzroku, choć cena zmienia się w zależności od tego, która część ciała ma być poddana zabiegowi. Nie wszystkie polskie placówki cieszą się jednakową popularnością, na klientów nie mogą jednak narzekać te, które są zlokalizowane w Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu oraz w Krakowie. Na liście usług, które spotykają się z żywym odzewem ze strony turystów z zagranicy, możemy spotkać również operacje ortopedyczne. Interesują się nimi nie tylko Niemcy i Brytyjczycy, ale również Skandynawowie i Amerykanie, zaskoczeniem nie powinien być przy tym duży odzew ze strony bogatych turystów z Rosji.

Pacjenci z zagranicy najczęściej trafiają do Polski, aby rozwiązać problemy ze stawami kolanowymi oraz biodrowymi. Doceniają przy tym zarówno doświadczenie lekarzy, jak i ceny zabiegów standardowo niższe nawet kilkakrotnie do tych, z jakimi mamy do czynienia na zachodzie. Osoby, które wybierają Polskę jako miejsce docelowe dla turystyki medycznej stawiają również na operacje barku, łokcia oraz nadgarstka. Popularne są również operacje stopy oraz stawu skokowego, które można wykonać już za 3 tysiące złotych. Pewnego rodzaju nowością są pobyty rehabilitacyjne, okazuje się bowiem, że Polacy mogą pochwalić się nie tylko miejscami, które się do tego nadają, ale również nowoczesnym sprzętem i profesjonalną kadrą składającą się z fizjoterapeutów.

Wiktor Kruk

Szef pensjonatu przyjmującego rok rocznie ponad 5 tys zagranicznych kuracjuszy - Mazury